MESE ASFALT

Basketbol Saha Yapımı

Basketbol Saha Yapımı

Kullanım amacına bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla küçük veya geniş alanlar için özel basketbol sahası yapıyoruz.


Hizmet İle İlgili Detaylı Açıklama!

Basketbol saha yapımı, açık basketbol saha yapımı ve kapalı basketbol saha yapımı için Mese Asfalt yeterli bilgi ve tecrübeye sahiptir. Basketbol sahalar Kullanım amacına bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla küçük veya geniş alanlar için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik, kaydırmaz, hava koşullarına ve ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir. Su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle modifiye edilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2-3 mm kalınlığında uygulanır. Sistem bitüm modifiye sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve sentetik son kat boya'dan oluşmaktadır. 

Basketbol Sahalarında Poliüretan Uygulaması
Kapalı spor salonları içerisinde bulunan çok amaçlı zeminlerde basketbol, voleybol, futbol, hentbol ve tenis gibi sporlar aynı spor zemininde yapılabilmektedir. Kapalı spor salonları için en uygun zemin yukarıda da bahsettiğimiz gibi parkde zemindir. Ancak parke zemin fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olduğu için ancak profesyonel sahalarda, bazı kollejlerde ya da lüks spor salonlarında tercih edilmektedir.
 

Basketbol Akrilik Zemin Uygulaması Yapımı
Basketbol sahalarına akrlik uygulanırken bazı kuralları gözönünde tutuyoruz. Dış mekan basketbol sahaları yapımı için en çok tercih edilen zemin ise akrilik zemin yani akrilik boya ile yapılan zeminlerdir o yüzden akrilik önemini vurgulamakta fayda vardır. Açık basketbol sahası yapımı için öncelikle beton zemin hazırlanmalıdır. En önemlisi Helikopter beton zemin tabir edilen iyice düzgünleştirilmiş yüzeye beton kuruduktan sonra akrilik boya tatbik edilmektedir bu sayede ağırlık bazında sorunlara çözüm getirilmiş olunur. Akrilik boya ile yapılan basketbol sahaları da istenilen renklerde olabilmektedir.

Aramalar : basketbol, basketbol sahası yapma, basketbol saha uygulaması, basketbol saha maliyeti, akrilik bazlı basketbol sahası yapımı,