MESE ASFALT

Bisiklet Yolu Yapımı

Bisiklet Yolu Yapımı

Firmamız Konut projeleri ve belediyeler sorumluluğundaki alanlarda bisiklet yolları ve oyun alanları düzenlemeleri kalite standartlarında yapmaktadır.


Hizmet İle İlgili Detaylı Açıklama!

Bisiklet Yolları Yağımı; Bu tip uygulamalar uzun süre güneş ışığına maruz kaldıklarında solma-sararma olmaması için UV dayanımı yüksek boyalar kullanılmaktadır. Alt Yapısı tercihen asfalt kaplanmış standart ölçülerinde hazırlanmış zemin üzerine uygulanan sistemdir. 

Bisiklet Yollarının Ulaşım Açısından Önemi

Şehir içinde bisikletlerin ulaşım aracı olarak kullanılabilmesi için son yıllarda bisiklet yollarına ağırlık verilmektedir.

Bisiklet kullanıcıların artması ile kullanıcıların ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için araç, yaya ve bisiklet yolu birbirinden ayrılmıştır. 

Bisiklet Yolların Uygulaması

Asfalt zemin istenilen oranda ( %0,5 ) meyillendirilmeli ve yüzeyi ıslah edilmelidir.

Son dönemlerde artan konut projeleri ve belediyeler sorumluluğunda ki alanlarda bisiklet yolları ve oyun alanları düzenlemeleri yapılmaktadır.

Bisiklet yolları, Basketbol ve Voleybol gibi oyun sahaları içinde bulunan çizgiler teknik şartnamelerine uygun olarak uygulanmaktadır. Araç yoluna paralel olarak ayrılan bu bisiklet yolu, bisiklet kullanıcıları için güvenli ulaşım alanı sağlamaktadır. Bu güvenli alan çift veya tek kompenantlı boya ile boya yapılarak bisiklet kullanıcılarına ayrılmıştır.

Aramalar : Bisiklet, bisiklet yolu, bisiklet yolları, bisiklet yolu yapımı, bisiklet yolu yapım firması, bisiklet yolu uygulaması,