MESE ASFALT

Tenis kort Sahası Yapımı

Tenis kort Sahası Yapımı

Mese Spor zemin çalışmaları yapan firmamız; Tenis kortu zeminleri amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunan zeminle yapmaktadır.


Hizmet İle İlgili Detaylı Açıklama!

Tenis kortları yapımında topun zemine karşı olan direnci oyun kalitesi için çok önemlidir. Topun zemin ile temas ettikten sonra tekrar çıkış gücü, oyun performansını oldukça etkilemektedir. 

Tenis kortları yapımında Mese Asfalt Kalitesi; Tenis Kortları Açık yada kapalı olabilir, kullanıcı profil tercihleri ve bölgesel şartlara göre değişik altyapı ve sportif kaplamalardır. Mese Asfalt tenis kortu zeminleri amatör ve profesyonel tenisçilere istedikleri oyun kalitesini sunmaktadır. Mese, Tenis kortlarını açık ve kapalı olarak üç farklı zemin çeşidi ile inşa etmektedir. Uluslararası standartlara göre ürettiğimiz suni çim, tartan ve akrilik zemin tenis kortları ile sporculara maksimum oyun performansı sunmaktayız. 

Tenis Kortları Usulüne Uygun Yapılmalıdır

Tenis Kortları, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmekte olup, ITF tarafından gerekli testler yapılarak ITF sertifikalı olarak tarafınıza teslim edilmektedir. Ayrıca zemin kaplama uygulaması haricinde, bir tenis kortu için gerekli olan bütün malzemeleri sağlamaktayız. 

Tenis Kortu Yapım Aşamaları Nelerdir? Zemin Kaplama; Beton asfalt zeminler üstüne ''EPDM'' kaplama yapılır veya temizlenmiş asfalt üzerine ''AKRİLİK'' kaplama uygulanır. Bu işlemden önce astar ile malzemenin tutuculuk oranları arttırılır. Müşterinin isteğine göre tartan zemin veya sentetik çim halı zeminde kullanır. 

Tenis Kortu Yapımında Kullanılan Zemin Çeşitleri Şunlardır?

- Suni Çim Tenis Kortu Yapımı

- Tartan Zemin Tenis Kortu Yapımı

- Akrilik Zemin Tenis Kortu Yapımı 

Çadır Kapama; bu sistem zeminin üzerinde yerin altına monte edilen boru demirlerin çeşitli kanlıklarındaki brandalara gerilmesiyle işlem gerçekleşir.
Saha çizgileri; oyun sahasını belirleyen sınırlardır rengi beyaz olup ve oyuncunun hareket'in engellemeyecek şekilde göre tasarlanır. Tenis kortu yapımında; Kort zeminler alanın kullanım amacına bağlı olarak Çim, Halı, Sert , Toprak sentetik olarak yapılmaktadır.

Aramalar : tenis kortu, tenis tenis kort yapımı, tenis kortu uygulaması, tenis kortu fiyatı, akrilik tenis kortu uygulama,